NRD Начало
Събота, 23 Ноември 2024
Начало Цветни аспекти Ватиканските музеи представиха реставрираната статуя „Аполон Белведерски“
2768
Цветни аспекти

Ватиканските музеи представиха реставрираната статуя „Аполон Белведерски“

Ватиканските музеи представиха реставрацията на мраморна скулптура „Аполон Белведерски“ на гръцкия бог Аполон от II в., предаде Ройтерс.   Експертите по реставрация работят години наред върху „Аполон Белведерски“, като поправят фрактури в коленете и краката, почистват цялата статуя с лазери и монтират стълб към основата , за да се увеличи стабилността. „Този тип реставрация е израз на това, което искаме да бъдат Ватиканските музеи - баланс между традиция, лингвистика и изследване, с поглед, който гледа към бъдещето“, каза Барбара Ята, директор на музеите

| 15 Октомври 2024, 19:45 ч.
Ватиканските музеи представиха реставрираната статуя „Аполон Белведерски“
Ватиканските музеи представиха реставрираната статуя „Аполон Белведерски“
Снимка © DFA

Ватиканските музеи представиха реставрацията на мраморна скулптура „Аполон Белведерски“ на гръцкия бог Аполон от II в., предаде Ройтерс.  

„Национални кино дни“ ще има за първи път – на 14 и 15 септември, съобщават организаторите от Асоциацията на българските киносалони.

По думите им събитието ще се състои в избрани киносалони в цялата страна, а инициативата е насочена към популяризиране на киното като най-масовото изкуство.

„Това ще е ежегодно събитие, с което искаме да дадем възможността на масовия зрител да посети любимия си киносалон на невероятно атрактивна цена. Подобни събития се провеждат в цяла Европа и преминават при огромен успех. Българската асоциация на кината пренася опита на европейските колеги в България, като се надяваме това да зарадва зрителите и да даде един силен старт на предстоящия много интересен есенно-зимен сезон, когато ни очаква изключително силна филмова програма. За този сезон кината в цялата страна са подготвили много

Квартетът на мавританската певица и музикант Нура Минт Сеймали пристига за концерт на 10 ноември в Mixtape 5, съобщават организаторите от „Аларма пънк джаз“.

Нура Минт Сеймали е наричана „Златният глас на Мавритания“, световноизвестната майсторка на „ардин“ (западноафриканска арфа от рода на кора и камале нгони, но традиционно запазена само за жените в мавританската музикална култура), потомка на стар грио род, дъщеря на големия преподавател и знакова фигура в традиционната мавританска музика – Сеймали Оулд Ахмед Вал, отраснала с песните на втората си майка – Дими Минт Абба (за времето си също най-известната в света мавританска певица).

Прави първите си крачки в професионалната музика на 13-годишна възраст.

От около десетилетие е

Сюрреалист или не само? Модернист, високо оценен зад пределите на България, но непризнат у нас приживе. Художникът Жорж Папазов – познатият и непознатият. Това представя изложба, посветена на 130 години от рождението му, в галерията в родния му Ямбол, която носи неговото име.

Експозицията включва 34 творби от фондовете на Националната художествена галерия, на сливенската галерия „Димитър Добрович“ и на ямболската галерия „Жорж Папазов“. Представени са и непоказвани до момента рисунки на Жорж Папазов от 20-те години на миналия век, които са от частната колекция на Георги Василев.

Жорж Папазов е роден в Ямбол през 1894 г. Твори и прави изложби в различни европейски столици – Мюнхен, Виена, Берлин, Париж. Основната част от живота му преминава във Франция, където се установява през 1924 г. Там почива през 1972 г., а прахът му е разпръсна

Английската анимация "10 живота", която беше показана първо на филмовия фестивал "Сънданс", е най-гледаната от българските зрители в кината в края на месец август, сочат обобщените данни от миналия уикенд.

Приключенията на котарака Бекет, който се връща под различна форма на Земята, след като губи деветия си живот, са приковали интереса на 9292 зрители и отчитат 106 480 лева от първите три дни у нас.

На второ място е  "Аз, проклетникът 4", който вече девет седмици е сред най-гледаните филми у нас. Новата порция от пакости на миньоните, които за малко се разделят с Гру, но и се събират отново за взривоопасен финал, е с вече 190 108 зрители и постъпления от 2 325 169 лева.

Трети по ред е двуседмичният първенец - "Пришълецът: Ромул". Случващото се с екипажа на космическия кораб "Ромул" и изправянето лице в лице с най-ужасяващата форма на живот във Вселената с

Премиерният спектакъл „Дните на нашия живот“ ще бъде представен на сцената на бар-вариете „Нюанси“ в Троян на 9 и 10 октомври, съобщи Боряна Драгневска от театрално студио „Нюанси“.

„Дните на нашия живот“ е поетичен спектакъл по стихове на Христо Фотев, Петя Дубарова и Борис Христов. Освен поезия, спектакълът включва движение и художествено осветление, които потапят зрителите в морска, поетична атмосфера, разказа тя.  

Интересен факт е, че в постановката ще вземат участие ученици в 11 клас от специалност „Драматичен театър“ към Националното училище по изкуствата „Панайот Пипков“ в Плевен, посочи Драгневска.

Режисьор на спектакъла е Теодор Лука, който е основател и на театрална школа „Нюанси“.

Експертите по реставрация работят години наред върху „Аполон Белведерски“, като поправят фрактури в коленете и краката, почистват цялата статуя с лазери и монтират стълб към основата , за да се увеличи стабилността.

„Този тип реставрация е израз на това, което искаме да бъдат Ватиканските музеи - баланс между традиция, лингвистика и изследване, с поглед, който гледа към бъдещето“, каза Барбара Ята, директор на музеите.

Ватиканските музеи, в които се съхраняват някои от най-големите шедьоври на Ренесанса, както и древноримски и египетски артефакти, са най-надеждният източник на приходи за Светия престол. Те се посещават от около седем милиона посетители годишно и генерират приходи в размер на около 100 милиона щатски долара.

Скулптурата „Аполон Белведерски“ е едно от първите произведения, представени в музеите. Тя изобразява бога с деликатно изваяна мускулатура и леко накъдрена коса. Смята се, че творението е римско копие на оригинална гръцка бронзова статуя, създадена от древногръцкия скулптор Леохар. Произведението на изкуството е донесено във Ватикана от папа Юлий II в началото на XVI в.

Статуята е извадена от публична експозиция през 2019 г., когато служителите на музея забелязват малки пукнатини в краката . Проектът за реставрация е спрян за около две години по време на пандемията КОВИД-19, когато музеите са затворени за дълъг период от време.

Концерт подари на търговищенци общинският духов оркестър „Васил Абрашев“.

По този начин творческият колектив отбеляза Международния ден на музиката. В навечерието му почитатели на оркестъра слушаха изпълнения от различни стилове. 

Българска естрада, народни хора, танго, суинг звучаха в концертната зала на оркестъра.

Музикалната проява трябваше да се състои на централния площад „Свобода“ в областния град, но рязкото влошаване на времето и прогнозата за валеж наложиха промяна в мястото на събитието. Изявата беше в наскоро обновена зала. 

Всяка пиеса диригентът на състава д-р Росица Бояджиева-Вълева анонсираше с цитат от световноизвестни музиканти, писатели, философи. От посочените думи присъстващите се уверихме още веднъж, че музиката е емоция, вдъхновение и любов, че добрата песен няма възраст, а вълнува вечно. 

Наследниците на колекционера Ейбрахам Бредиус, починал през 1946 г., искат да им бъдат върнати произведения на изкуството от музея „Маурицхаус“. Твърди се, че музеят в Хага не е спазил споразуменията за излагане на творбите. Сред произведенията са шедьоври на Рембранд.

Преди смъртта си Бредиус се е споразумял с „Маурицхаус“ да завещае на музея 25 от своите произведения на изкуството. Уговорката е била творбите винаги да бъдат на показ пред публиката. Оказва се, че това не е така. Не са изложени 20 от 25-те творби.

За иска си наследниците се позовават на сключеното в миналото споразумение. Те не са преки наследници на Бредиус, а роднини на неговия ученик Йозеф Крониг (1887-1984), отбелязва телевизия Ен О Ес.  Бредиус и Крониг прекарват голяма част от живота си заедно, а Крониг е единственият наследник на имуществото на Бредиус.

Бурни, продължителни аплаузи получи Софийската филхармония при своя дебют в престижната концертна зала „Концертгебау“ в Амстердам, информират от филхармонията.

Водени от маестро Найден Тодоров, филхармониците са представили Концерт за цигулка The Butterfly Lovers от Чен Ганг/Хе Жанао, Концерт за пиано и оркестър №2 от Сергей Рахманинов и Симфония №9 в ми минор „Из новия свят“ от Антонин Дворжак. 

Солисти на вечерта са били 11-годишната цигуларката Шери Це и пианистката Ширан Уанг. 

Напълно разпродадената зала скочи на крака в края на концерта и възнагради състава с продължителни аплаузи след изпълнението на симфонията „Из новия свят“, коментират от филхармонията.

По думите им сред публи

Обявиха филмите, които ще се борят за наградите на Sofia DocuMental. За пета поредна година фестивалът за документално кино с фокус върху човешките права ще отличи най-добър филм на жена режисьор, припомнят от екипа.

Международното жури ще определи победителката, а наградата е осигурена, благодарение на подкрепата на Български фонд за жените. И тази година зрителите ще могат да гласуват за най-добър филм, който ще бъде отличен с „Награда на публиката”.

Тази година претенденти за наградите са копродукцията между Гърция, Швейцария, Италия, България – „Без посока“ на Елина Псику, която ще има своята българска премиера на официалното откриване на фестивала на 30 октомври под куполите на софийското ларго; разказът за нископлатения мигрантски труд в „Границите

Тейлър Суифт предупреди феновете, които пътуват за концерта й днес във Варшава, да не изпадат в паника, когато чуят силни сирени в следобедните часове в чест на ключова годишнина от Втората световна война, предаде Асошиейтед прес.

В полската столица се провеждат тържества по случай 80-годишнината от началото на Варшавското въстание от 1944 г. - 63-дневен бунт на полските въстаници след пет години окупация от нацистка Германия. Всяка година на 1 август целият град замира, а сирените се задействат в следобедните часове, когато е започнало въстанието.

Тейлър Суифт публикува в социалните мрежи призив към феновете си да не се паникьосват около 17 часа, когато чуят сирените.

Хиляди притежатели на билети, много от които пътуват до Варшава отдалече, вече ще бъдат на стадиона или в близост до него по това време за вечерното шоу.

Полският новинарски сайт Onet същ

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Художникът Красимира Друмева представя свои творби в ретроспективна изложба
Художникът, графичен дизайнер и университетски преподавател Красимира Друмева ще представи свои творби от последните 4 години в ретроспективна изложба. Експозицията ще бъде официа ...
В Кюстендилският театър ще представят пиеса, която не е поставяна в България
Сатиричната комедия „Астория“ от Юра Зойфер, ще гостува в Общински драматичен театър Кюстендил, съобщават трупата. Пиесата се поставя за първи път в България и разглежд ...
Йордан Камджалов: Коледният ни концерт е поклон към будители, формирали облика на културата и музиката на XX век
В нашия коледен концерт на 19 декември ще звучи българският авангард на 20-и век, само от композитори, които честваме тази година. Това каза маестро Йордан Камджалов по повод осмот ...
Силистренският театър ще зарадва най-малките си зрители с нова премиера
Драматично-куклен театър в Силистра ще представи в неделя най-новото заглавие от своя репертоар – детската пиеса „Слънцето и снежните човечета“, съобщиха от култу ...
Белослава представя нов сингъл
Белослава представя нов сингъл на концерт, който ще се състои на 21 декември във Военния клуб. Премиерната песен „Харесвам те” ще звучи в компанията на джазмените JP3 и ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
„Несломен“ е първият трак от новия албум на Димитър & Христо. В него се смесва вече утвърдения стил на дуета с малко по-неочаквано амплоа, информират от SingSong So ...
Шопен и Лист звучат в рецитал на Людмил Ангелов от „Европейски музикален фестивал“
Клавирен рецитал на Людмил Ангелов е следващото събитие от 24-тия „Европейски музикален фестивал“ в София. На 30 ноември пианистът излиза на сцената на зала „Бълг ...
Театър „София“ представя премиерно „Комедия от грешки“
На 29 ноември е премиерата на „Комедия от грешки“. Представлението на театър „София“ ще се играе на сцената на „Театро отсам канала“, информират ...
Художникът Красимира Друмева представя свои творби в ретроспективна изложба
Художникът, графичен дизайнер и университетски преподавател Красимира Друмева ще представи свои творби от последните 4 години в ретроспективна изложба. Експозицията ще бъде официа ...
Хиляди пяха и танцуваха с „Молец“
„Молец“ завърши поредица от концерти в зала „Арена 8888 София“ на 21 ноември вечерта. Хиляди фенове пяха и танцуваха с Крис и Юли по време на шоуто, наречен ...
Тикер в 00:00 ч.
„Несломен“ е първият трак от новия албум на Димитър & Христо. В ...
Начало Цветни аспекти
2768
Цветни аспекти

Ватиканските музеи представиха реставрираната статуя „Аполон Белведерски“

Ватиканските музеи представиха реставрацията на мраморна скулптура „Аполон Белведерски“ на гръцкия бог Аполон от II в., предаде Ройтерс.Експертите по реставрация работят години наред върху „Аполон Белведерски“, като поправят фрактури в коленете и краката, почистват цялата статуя с лазери и монтират стълб към основата , за да се увеличи стабилността.

| 15 Октомври 2024, 19:45 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Ватиканските музеи представиха реставрираната статуя „Аполон Белведерски“
Ватиканските музеи представиха реставрираната статуя „Аполон Белведерски“
Снимка © DFA

Ватиканските музеи представиха реставрацията на мраморна скулптура „Аполон Белведерски“ на гръцкия бог Аполон от II в., предаде Ройтерс.  

Експертите по реставрация работят години наред върху „Аполон Белведерски“, като поправят фрактури в коленете и краката, почистват цялата статуя с лазери и монтират стълб към основата , за да се увеличи стабилността.

„Национални кино дни“ ще има за първи път – на 14 и 15 септември, съобщават организаторите от Асоциацията на българските киносалони.

По думите им събитието ще се състои в избрани киносалони в цялата страна, а инициативата е насочена към популяризиране на киното като най-масовото изкуство.

„Това ще е ежегодно събитие, с което искаме да дадем възможността на масовия зрител да посети любимия си киносалон на невероятно атрактивна цена. Подобни събития се провеждат в цяла Европа и преминават при огромен успех. Българската асоциация на кината пренася опита на европейските колеги в България, като се надяваме това да зарадва зрителите и да даде един силен старт на предстоящия много интересен есенно-зимен сезон, когато ни очаква изключително силна филмова програма. За този сезон кината в цялата страна са подготвили много

Квартетът на мавританската певица и музикант Нура Минт Сеймали пристига за концерт на 10 ноември в Mixtape 5, съобщават организаторите от „Аларма пънк джаз“.

Нура Минт Сеймали е наричана „Златният глас на Мавритания“, световноизвестната майсторка на „ардин“ (западноафриканска арфа от рода на кора и камале нгони, но традиционно запазена само за жените в мавританската музикална култура), потомка на стар грио род, дъщеря на големия преподавател и знакова фигура в традиционната мавританска музика – Сеймали Оулд Ахмед Вал, отраснала с песните на втората си майка – Дими Минт Абба (за времето си също най-известната в света мавританска певица).

Прави първите си крачки в професионалната музика на 13-годишна възраст.

От около десетилетие е

Сюрреалист или не само? Модернист, високо оценен зад пределите на България, но непризнат у нас приживе. Художникът Жорж Папазов – познатият и непознатият. Това представя изложба, посветена на 130 години от рождението му, в галерията в родния му Ямбол, която носи неговото име.

Експозицията включва 34 творби от фондовете на Националната художествена галерия, на сливенската галерия „Димитър Добрович“ и на ямболската галерия „Жорж Папазов“. Представени са и непоказвани до момента рисунки на Жорж Папазов от 20-те години на миналия век, които са от частната колекция на Георги Василев.

Жорж Папазов е роден в Ямбол през 1894 г. Твори и прави изложби в различни европейски столици – Мюнхен, Виена, Берлин, Париж. Основната част от живота му преминава във Франция, където се установява през 1924 г. Там почива през 1972 г., а прахът му е разпръсна

Английската анимация "10 живота", която беше показана първо на филмовия фестивал "Сънданс", е най-гледаната от българските зрители в кината в края на месец август, сочат обобщените данни от миналия уикенд.

Приключенията на котарака Бекет, който се връща под различна форма на Земята, след като губи деветия си живот, са приковали интереса на 9292 зрители и отчитат 106 480 лева от първите три дни у нас.

На второ място е  "Аз, проклетникът 4", който вече девет седмици е сред най-гледаните филми у нас. Новата порция от пакости на миньоните, които за малко се разделят с Гру, но и се събират отново за взривоопасен финал, е с вече 190 108 зрители и постъпления от 2 325 169 лева.

Трети по ред е двуседмичният първенец - "Пришълецът: Ромул". Случващото се с екипажа на космическия кораб "Ромул" и изправянето лице в лице с най-ужасяващата форма на живот във Вселената с

Премиерният спектакъл „Дните на нашия живот“ ще бъде представен на сцената на бар-вариете „Нюанси“ в Троян на 9 и 10 октомври, съобщи Боряна Драгневска от театрално студио „Нюанси“.

„Дните на нашия живот“ е поетичен спектакъл по стихове на Христо Фотев, Петя Дубарова и Борис Христов. Освен поезия, спектакълът включва движение и художествено осветление, които потапят зрителите в морска, поетична атмосфера, разказа тя.  

Интересен факт е, че в постановката ще вземат участие ученици в 11 клас от специалност „Драматичен театър“ към Националното училище по изкуствата „Панайот Пипков“ в Плевен, посочи Драгневска.

Режисьор на спектакъла е Теодор Лука, който е основател и на театрална школа „Нюанси“.

„Този тип реставрация е израз на това, което искаме да бъдат Ватиканските музеи - баланс между традиция, лингвистика и изследване, с поглед, който гледа към бъдещето“, каза Барбара Ята, директор на музеите.

Ватиканските музеи, в които се съхраняват някои от най-големите шедьоври на Ренесанса, както и древноримски и египетски артефакти, са най-надеждният източник на приходи за Светия престол. Те се посещават от около седем милиона посетители годишно и генерират приходи в размер на около 100 милиона щатски долара.

Концерт подари на търговищенци общинският духов оркестър „Васил Абрашев“.

По този начин творческият колектив отбеляза Международния ден на музиката. В навечерието му почитатели на оркестъра слушаха изпълнения от различни стилове. 

Българска естрада, народни хора, танго, суинг звучаха в концертната зала на оркестъра.

Музикалната проява трябваше да се състои на централния площад „Свобода“ в областния град, но рязкото влошаване на времето и прогнозата за валеж наложиха промяна в мястото на събитието. Изявата беше в наскоро обновена зала. 

Всяка пиеса диригентът на състава д-р Росица Бояджиева-Вълева анонсираше с цитат от световноизвестни музиканти, писатели, философи. От посочените думи присъстващите се уверихме още веднъж, че музиката е емоция, вдъхновение и любов, че добрата песен няма възраст, а вълнува вечно. 

Наследниците на колекционера Ейбрахам Бредиус, починал през 1946 г., искат да им бъдат върнати произведения на изкуството от музея „Маурицхаус“. Твърди се, че музеят в Хага не е спазил споразуменията за излагане на творбите. Сред произведенията са шедьоври на Рембранд.

Преди смъртта си Бредиус се е споразумял с „Маурицхаус“ да завещае на музея 25 от своите произведения на изкуството. Уговорката е била творбите винаги да бъдат на показ пред публиката. Оказва се, че това не е така. Не са изложени 20 от 25-те творби.

За иска си наследниците се позовават на сключеното в миналото споразумение. Те не са преки наследници на Бредиус, а роднини на неговия ученик Йозеф Крониг (1887-1984), отбелязва телевизия Ен О Ес.  Бредиус и Крониг прекарват голяма част от живота си заедно, а Крониг е единственият наследник на имуществото на Бредиус.

Бурни, продължителни аплаузи получи Софийската филхармония при своя дебют в престижната концертна зала „Концертгебау“ в Амстердам, информират от филхармонията.

Водени от маестро Найден Тодоров, филхармониците са представили Концерт за цигулка The Butterfly Lovers от Чен Ганг/Хе Жанао, Концерт за пиано и оркестър №2 от Сергей Рахманинов и Симфония №9 в ми минор „Из новия свят“ от Антонин Дворжак. 

Солисти на вечерта са били 11-годишната цигуларката Шери Це и пианистката Ширан Уанг. 

Напълно разпродадената зала скочи на крака в края на концерта и възнагради състава с продължителни аплаузи след изпълнението на симфонията „Из новия свят“, коментират от филхармонията.

По думите им сред публи

Обявиха филмите, които ще се борят за наградите на Sofia DocuMental. За пета поредна година фестивалът за документално кино с фокус върху човешките права ще отличи най-добър филм на жена режисьор, припомнят от екипа.

Международното жури ще определи победителката, а наградата е осигурена, благодарение на подкрепата на Български фонд за жените. И тази година зрителите ще могат да гласуват за най-добър филм, който ще бъде отличен с „Награда на публиката”.

Тази година претенденти за наградите са копродукцията между Гърция, Швейцария, Италия, България – „Без посока“ на Елина Псику, която ще има своята българска премиера на официалното откриване на фестивала на 30 октомври под куполите на софийското ларго; разказът за нископлатения мигрантски труд в „Границите

Тейлър Суифт предупреди феновете, които пътуват за концерта й днес във Варшава, да не изпадат в паника, когато чуят силни сирени в следобедните часове в чест на ключова годишнина от Втората световна война, предаде Асошиейтед прес.

В полската столица се провеждат тържества по случай 80-годишнината от началото на Варшавското въстание от 1944 г. - 63-дневен бунт на полските въстаници след пет години окупация от нацистка Германия. Всяка година на 1 август целият град замира, а сирените се задействат в следобедните часове, когато е започнало въстанието.

Тейлър Суифт публикува в социалните мрежи призив към феновете си да не се паникьосват около 17 часа, когато чуят сирените.

Хиляди притежатели на билети, много от които пътуват до Варшава отдалече, вече ще бъдат на стадиона или в близост до него по това време за вечерното шоу.

Полският новинарски сайт Onet същ

Скулптурата „Аполон Белведерски“ е едно от първите произведения, представени в музеите. Тя изобразява бога с деликатно изваяна мускулатура и леко накъдрена коса. Смята се, че творението е римско копие на оригинална гръцка бронзова статуя, създадена от древногръцкия скулптор Леохар. Произведението на изкуството е донесено във Ватикана от папа Юлий II в началото на XVI в.

Статуята е извадена от публична експозиция през 2019 г., когато служителите на музея забелязват малки пукнатини в краката . Проектът за реставрация е спрян за около две години по време на пандемията КОВИД-19, когато музеите са затворени за дълъг период от време.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Художникът Красимира Друмева представя свои творби в ретроспективна изложба
В Кюстендилският театър ще представят пиеса, която не е поставяна в България
Йордан Камджалов: Коледният ни концерт е поклон към будители, формирали облика на културата и музиката на XX век
Силистренският театър ще зарадва най-малките си зрители с нова премиера
Белослава представя нов сингъл
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Под прожектора
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
Творчески отражения
Шопен и Лист звучат в рецитал на Людмил Ангелов от „Европейски музикален фестивал“
Калейдоскоп
Театър „София“ представя премиерно „Комедия от грешки“
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.